top of page

Kent Bilgi Sistemi

Mapaktif A.Ş. belediyelere ücretsiz veya uygun bütçelerle kent bilgi sistemi kurma ve elindeki her türlü datayı CBS (GIS) formatına dönüştürme ve yayınlama imkanı sunuyor.

Mapaktif Coğrafi Kent Bilgi Sistemi Türkiye’deki tüm ilçeler için internet üzerinde yayındadır. Tüm ilçeler için geçmiş siyasi seçim sonuçları ve analiz datası, sosyo-ekonomik ve demografik veriler, ticari işletme verileri, Mapaktif Kent Bilgi Sistemi üzerinde kullanıma hazırdır. Belediyeler halihazırda yayında olan kent bilgi sistemi uygulamasını kolayca kendi web sitelerine entegre ederek ziyaretçilerinin yararlanmasını ücretsiz olarak sağlayabilirler. 

Ücretsiz olarak yayınlanan kent bilgi sistemi versiyonunda geçmiş yıllara ait mahalle bazlı seçim sonuçları, mahalle bazlı demografik ve sosyo-ekonomik veriler, ilçe bazlı kurum veya işyeri arama-listeleme fonksiyonları ile belediyeye ait genel (temsili) hizmet/çalışma verileri bulunmaktadır.

Ücretli olarak hazırlanabilecek özel versiyonda ise belediyelerin veri tabanlarında yer alan CAD bazlı ya da pafta olarak tutulan bilgiler coğrafi bilgi sistemi formatına dönüştürülür. Belediyeler vermiş olduğu hizmetleri, etkinlikleri, yol – kaldırım çalışmalarını, su kesintilerini, kentsel dönüşümü, yeni açılan binaları, toplantı yerlerini v.b bu  sistem sayesinde anlık olarak değiştirerek, vatandaşlara harita üzerinde gösterebilirler. Buna ek olarak eğer istenirse seçim sonuçları, genel demografi verileri, sosyo-ekonomik veriler ve işletme/kurum arama becerileri de yayınlanabilir.

Türkiye’deki tüm ilçelerin ücretsiz coğrafi kent bilgi sistemine erişmek ve incelemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Screen-Shot-2015-06-03-at-02.10.18-1024x
Screen-Shot-2015-06-03-at-02.08.35-1024x
Screen-Shot-2015-06-03-at-02.09.34-1024x
altyapı-1024x507.jpg
Screen-Shot-2015-06-03-at-02.09.05-1024x

Mapaktif A.Ş. tarafından hazırlanmış olan kent bilgi sistemleri uygulamasının 2 versiyonu bulunmaktadır.

Ücretsiz

Ücretsiz versiyon ile belediye sınırınızın içindeki mahalle sınırlarını görüntülerken, nüfus, eğitim, hane sayısı, işyeri  ve siyasi seçim sonuçları verisine sayısına ulaşabilirsiniz. İşyeri ya da adres sorgulaması yaparak belirlediğiniz bölgedeki meslek gruplarının bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

İlçe belediyenize  ait temel veriler, sistemimizde bulunuyorsa bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Mapaktif Kent Bilgi Sistemini kolayca ilçe belediyesi web sitenize ekleyebilirsiniz. Fakat belediye olarak kendi mahalle sınırlarınızı eklemek ya da güncellemek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

Ücretli

Ücretsiz versiyondan farklı detayları içinde barındıran bir uygulamadır. Ücretsiz versiyondan  geniş çaplı sorgulamalar ve görüntülemeler yapabilir, istediğiniz sayıda katman açabilirsiniz. Bu uygulama ile;

 

  • Belediyelerin kendi sayfalarında yayınladıkları harita üzerindeki reklam, sponsor firma, sorgu sonucunda öncelik verme özelliklerinden gelir etmesi sağlanıyor

  • Belediyelerin data görüntüleme, vatandaşla data paylaşma ve tanıtım yapabilmelerine olanak sağlanıyor

  • Yol çizgileri

  • Bisiklet yolu, çocuk parkı gibi özel katmanlar

  • Bina izdüşümleri

  • Kapı numarası (numarataj)

  • Parsel

  • Ada

  • Belediye çalışmalarının (yol inşaatı- kaldırım inşaatı v.s) haritada gösterimiBelediye hizmet nokta ve alanları bilgilerini sorgulayabilir ve gösterebilirsiniz.

 

Yukarıda belirtilen işlemlerin dışında Belediyeler elindeki her türlü datayı GIS (CBS) datasına dönüştürmek ve saha operasyonları (kapı numaralarının toplanması, ilçedeki iş yerlerinin yerinin tespiti) yapabilirler.

Yıllık Kullanım Bedeli >> 22.000 TL

 

* Fiyatlarımıza kdv dahildir.

Bu fiyata yukarıda bahsedilen veri entegrasyon çalışmaları dahil değildir. Veri entegrasyon ihtiyacına göre ayrıca fiyatlandırma yapılır.

* Sözleşme metnimizi incelemek için tıklayınız.

bottom of page